Jakie pokrycia dachowe dla domów z drewna

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego dachu dla swojego drewnianego domu – przygotuj się na różne możliwości, od znanych do materiałów, o których istnieniu nigdy nie wiedziałeś po sztampowe rozwiązania na gonty. W tym artykule pomożemy Ci lepiej zapoznać się z opcjami i funkcjami, które powinieneś rozważyć porównując jeden z drugim. Następnie pokażemy Ci bardziej szczegółowe informacje na temat tego dlaczego gonty drewniane od TILCOR zdają się być najlepszym rozwiązaniem.

 

 

 

 

 

 

Niektóre pokrycia dachowe pozostały praktycznie niezmienione od wieków. Ale dołączyła do nich spora grupa innych pokryć dachowych, od wieloletnich faworytów z włókna szklanego, po nowsze produkty wykonane z kompozytów. Większość z nich została opracowana w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci z myślą o cechach, które chcą właściciele domów:

  • większej trwałości,
  • łatwiejszej instalacji,
  • niższych kosztach,
  • zrównoważonym rozwoju.

 

Każda opcja ma swoje zalety i wady. Sztuką jest przejrzenie tych wielu opcji i wskazanie właściwej dla domu zbudowanego z drewna.

Dach dla domu drewnianego: co wziąć pod uwagę?

Łatwo wpaść w schemat zastępowania istniejących materiałów nowszą wersją tego samego. Chociaż często ma to sens, ponieważ wiesz, że istniejący materiał działał dobrze (do niedawna), ale być może brakuje mu możliwości ulepszenia wyglądu i funkcjonalności Twojego domu. Rozważ następujące kwestie.

Pokrycia dachowe a pogoda

Materiały dachowe muszą być w stanie poradzić sobie z pełnią funkcją bez względu na pogodę. Ponieważ dach Twojego domu jest główną barierą między Tobą a matką naturą, ważne jest, aby wybrać materiał, który będzie niezawodnie chronił Twój dom. Musi radzić sobie z opadami, takimi jak deszcz i śnieg, trzymać się na wietrze i znosić słońce – przez wiele lat. W zależności od klimatu, kształtu i orientacji dachu domu, niektóre materiały wykonają tę pracę lepiej niż inne.

Dach i jego wygląd

Ponieważ dach jest zwykle bardzo widoczny z ulicy, wygląd materiału dachowego często dramatycznie wpływa na jego estetykę. Kolor, tekstura i rodzaj materiału powinny być zgodne z wykończeniem zewnętrznym domu i stylem. To więc nasuwa myśl, iż w przypadku domów zbudowanych z drewna najlepiej będzie postawić na gonty drewniane. Słusznie – wybierając je pozostajesz wierny stylowi architektonicznemu swojego domu. Nie umieszczaj hiszpańskich dachówek na domach w stylu kolonialnym, drewnianych gontów w domu w nowoczesnym stylu i tak dalej. Innymi słowy, wybierz materiał, który będzie zgodny z rodzajem projektu Twojego domu.

Oczywiście nie oznacza to, że nie możesz oderwać się od oryginalnego materiału. Większość nowych produktów jest w stanie naśladować wygląd oryginalnych dachów, nawet metal i beton mogą wyglądać jak klasyczna dachówka lub drewno (!) Uwaga: niektóre materiały są lepsze niż inne w kontekście takiej imitacji, więc zanim podejmiesz decyzję zawsze upewnij się, aby zobaczyć, jak wygląda produkt na prawdziwym dachu (nie tylko na zdjęciu).

Gonty drewniane od TILCOR: dobry wybór!

W każdym z tych aspektów gonty drewniane TILCOR są w stanie spełnić Twoje oczekiwania względem nowego pokrycia dachu dla Twojego domu z bali bądź drewna. TILCOR jest wiodącym generalnym producentem rozwiązań dachowych, a ze względu na jego wieloletnie doświadczenie i wysokiej jakości produkty można mieć pewność co do słuszności swojego wyboru. Poza tym, jeśli chodzi nawet o same gonty drewniane – jest w czym wybierać, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z tym by znaleźć jak najlepszą opcję dla stylu swojego dachu

Przede wszystkim decydując się na gonty z drewna od TILCOR stawiasz na:

  1. wielką trwałość
  2. naturalne piękno
  3. opcję przyjazna dla środowiska
  4. dobrą cenę
  5. prostotę instalacji
  6. bezpieczeństwo.

Wysokiej jakości gonty drewniane tej marki są również odporne na próchnicę i owady, więc nie będzie niczego, co mogłoby zagrozić Twojemu drewnianemu dachowi. Gonty te, jeśli chodzi o walory estetyczne, nasycą dom poczuciem komfortu i spokojną elegancją. Mają bardzo charakterystyczny wygląd, dzięki czemu są najlepszym wyborem dla tradycyjnych domów wykonanych z drewna.

Powrót do Bloga
TILCOR