Gonty drewniane od TILCOR

Nieodłącznym elementem domów z drewna jest stylowe wykończenie dachu w postaci drewnianego gontu. Oprócz walorów estetycznych, takie rozwiązanie jest lekkie, posiada dobre właściwości tłumienia hałasu oraz chroni przed wymianą cieplną z otoczeniem zewnętrznym. Jednak gonty z drewna, które nie są starannie konserwowane, wykazują tendencje do gnicia. W celu wyeliminowania tego problemu, producenci znaleźli rozwiązanie, jakie doskonale imituje ciepło i piękno naturalnego drewna, lecz cechuje się przy tym wysoką odpornością na wilgoć – są to gonty stalowe, znane inaczej jako blachodachówki czy blachy dachowe.

Jak uzyskać estetykę, jaką posiadają gonty drewniane?

Budowanie domu to inwestycja, którą czynimy ze względu na nas samych oraz myśląc o przyszłych pokoleniach. Pokrycie dachu musi więc zachować właściwą sobie trwałość i estetykę na lata. Dlatego gonty stalowe powinny być produkowane z wyłącznie wysokiej jakości stali, która została wytworzona z żelaza pozyskiwanego z bogatych rud. Warstwowa budowa dachówek z blachy jest gwarancją ich podwyższonej wytrzymałości na niesprzyjające czynniki, takie jak zarysowania czy rdza. Dodatkowe i ważne zabezpieczenie stanowi również mineralna posypka ceramiczna, która zwiększa izolację akustyczną dachówek oraz uniemożliwia obsuwanie się śniegu.

Właściwości gontów stalowych i ich wysoka estetyka

Gonty wykonane ze stali cechują się lekkością, a w związku z tym prostym i szybkim montażem. Niska waga jest szczególnie ważna wtedy, gdy chcemy dokonać wymiany części pokrycia, jaka została uszkodzona. Profil gontów stalowych został stworzony w taki sposób, by możliwie najlepiej przypominały one naturalne gonty z drewna, jakie są charakterystyczne dla architektury podhalańskiej. Kupujący mogą wybrać również bardziej nowoczesne rozwiązania dopasowane do charakteru modernistycznej zabudowy. Jeśli interesuje nas zatem pokrycie w stylu gont drewniany, jednak w zupełnie nowym, trwałym wydaniu, to powinniśmy się zapoznać z ofertą dachówek gontopodobnych.

Kontakt w Polsce

  • 1c Inlet Road, TAKANINI 2112,
  • PO Box 72062,
  • Papakura 2244,
  • Nowa Zelandia

Wyłącznych importerów/ dystrybutorów sprowadzających dachówki bezpośrednio od ROSS ROOF GROUP
z Nowej Zelandii znajdziecie Państwo na stronie: www.tilcor.com oraz www.powrotlegendyTilcor.pl
Nasi bezpośredni importerzy prowadzą aktywną działalność na terenie kraju oraz posiadają sieć dealerów w całej Polsce.

TILCOR