Dlaczego warto wymienić dach na lekkie pokrycia dachowe?

Lekkie dachy kryte dachówką to nowoczesny i atrakcyjny sposób na przekształcenie ciężkiego lub przestarzałego dachu zbudowanego użyciem klasycznych dachówek. W ten sposób nie tylko zyskasz piękniejszą przestrzeń życiową, ale będziesz odczuwać także inne korzyści.

 

Korzyści lekkich pokryć dachowych

Kiedy wybierzesz lekkie pokrycia dachowe, takie jakie można uzyskać stosując nowoczesne blachodachówki z posypką, zaraz po instalacji (a nawet w jej trakcie) zobaczysz szereg korzyści, które obejmują między innymi:

 • większa odporność na warunki atmosferyczne
 • szybka i nieskomplikowana instalacja
 • wartość dodana do nieruchomości
 • upiększona przestrzeń życiowa
 • cichsza przestrzeń życiowa
 • rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Jeśli jednak wciąż się wahasz, spójrz chociażby na ogromną różnorodność lekkich pokryć dachowych. To główny argument przemawiający za stosowaniem tego typu rozwiązania. Dzięki dużej różnorodności, nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem pokrycia do już istniejącej nieruchomości – bez względu na to czy to mowa o tradycyjnej, czy też nowoczesnej. Tym samym, twoja nieruchomość będzie niewątpliwie bardziej atrakcyjna wizualnie.

Blachodachówki – krok bliżej do celu

Wybór płytek dachowych jako materiał, który zastąpi ciężkie dachówki jest jednak o wiele bardziej korzystny, niż wybór niemalże dowolnego koloru i wzornictwa. Jak wszyscy wiemy, jeśli chodzi o wymianę starego dachu, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Tak samo jest przy wyborze płytek, które nie tylko ochronią dom przed ciężkimi czynnikami atmosferycznymi, ale również dopasują się do jego stylu.

Rozważając odpowiednie produkty dachowe do swojego domu, musisz zrównoważyć najlepsze materiały w cenie, która pasuje do Twojego budżetu. Warto zatem mieć pewność, że wybierzesz odpowiednie produkty. Właściciele domów stojący przed podobnymi dylematami zwykle stawiają na blachodachówki.

Jednak nawet przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które ostatecznie wpłyną na to, jak bardzo skorzystasz z wprowadzonych zmian.

Musisz się upewnić:

 • czy będą odporne na działanie warunków atmosferycznych
 • jak bardzo są trwałe i czy producent będzie w stanie zapewnić gwarancję

W ten sposób będziesz mieć pewność, że lekkie pokrycia dachowe, które wybrałeś są wykonane wyłącznie z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu są właśnie trwałe, wszechstronne i atrakcyjne. Ponadto, takie blachodachówki są dzisiaj dostępne w konkurencyjnej i przystępnej cenie, co zapewnia spokój o kondycję nieruchomości w cenie mieszczącej się w ramach domowego budżetu.

W ten sposób wybierając lekkie blachodachówki dla konwersji dachu zyskasz:

 • długotrwałą żywotność.
 • wyjątkową wytrzymałość (nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych)
 • do wyboru szeroką gamę profili i kolorów dostosowanych do każdego stylu nieruchomości.

Nie będziesz mieć problemu, by znaleźć odpowiedni dla siebie system dachowy, który poprawi ogólny wygląd i wydajność Twojej nieruchomości – warto więc wziąć to pod uwagę. Z fachowego punktu widzenia warto również dodać, iż konstrukcja lekkiego pokrycia dachu z blachodachówką sprawdza się doskonale wtedy, gdy właścicielowi zależy na bezproblemowej integracji z istniejącymi elementami architektonicznymi i budowlanymi. Dachówka w tym stylu obok znacznie lżejszej wagi- oferuje szereg opcji stylizacji wnętrz.

Inną zaletą konstrukcji z lekkimi blachodachówkami jest to, że zapewnia więcej elastyczności, jak również jest mniej podatna na wiele typowych problemów związanych z klasycznymi dachami.

Powrót do Bloga
TILCOR