Bachodachówka gontopodobna TILCOR

Jednym z charakterystycznych elementów architektury podhalańskiej jest pokrycie dachów. Mowa tutaj o drewnianych gontach, jakie często możemy spotkać na domach w Zakopanem oraz jego okolicach. Jeżeli podoba nam się ten folklorystyczny klimat, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać go w projekcie naszego domu. Zamiast sięgać po tradycyjne drewno lepiej jednak wybrać rozwiązanie, które doskonale je imituje, a przy tym odznacza się trwałością i odpornością na warunki pogodowe. Tym właśnie charakteryzuje się blachówka gontopodobna, jaką oferuje nowozelandzka firma Tilcor – jeden z liderów na rynku produkcji pokryć dachowych.

Gontopodobne rozwiązania marki Tilcor

Dachówka gontopodobna posiada cechy konstrukcyjne właściwe dla stali, a mimo to wiernie przypomina gonty wykonane z drewna. Zachowuje więc atrakcyjny wygląd tych naturalnych wyrobów, które prezentują się dobrze w każdych warunkach i na każdym budynku. Jeśli zaś chodzi o jej liczne właściwości wytrzymałościowe, to w głównej mierze decyduje o nich wysokiej jakości stal. Cechuje się ona wysoką zawartością żelaza pozyskiwanego w Nowej Zelandii i przetapianego w tamtejszej hucie, niedaleko Auckland. Nowozelandzkie złoża tego pierwiastka należą do jednych z najlepszych na świecie. Jednak blachówki gontopodobne marki Tilcor to nie tylko wysoce dobrane surowce, lecz również dbałość o ich proces produkcyjny. Każda dachówka składa się z ośmiu warstw, w tym powłoki z akrylu, podkładu i pokrycia alucynkowego. Obecność posypki nadaje dachówkom właściwości izolacyjnych, zarówno jeśli chodzi o hałasy, jak i temperaturę.

Dobranie kolorystyki i faktury

Szukając propozycji, która będzie nam najbardziej przypominać tradycyjne podhalańskie krycia dachowe blachodachówką, warto zapoznać się z kolekcją Tilcor Shake. Blachodachówki gontopodobne z tej serii posiadają charakterystyczny i wyrazisty design, który nadaje bryle domu góralskiego charakteru.

Kontakt w Polsce

  • 1c Inlet Road, TAKANINI 2112,
  • PO Box 72062,
  • Papakura 2244,
  • Nowa Zelandia

Wyłącznych importerów/ dystrybutorów sprowadzających dachówki bezpośrednio od ROSS ROOF GROUP
z Nowej Zelandii znajdziecie Państwo na stronie: www.tilcor.com oraz www.powrotlegendyTilcor.pl
Nasi bezpośredni importerzy prowadzą aktywną działalność na terenie kraju oraz posiadają sieć dealerów w całej Polsce.

TILCOR